Pandemia Covid-19 przyśpieszyła rozwój technologii w branży medycznej. Trudno jednak inwestować w nowe rozwiązania bez dostępu do zewnętrznego źródła kapitału. Lekarze, którzy chcą sfinansować zakup sprzętu medycznego, warto by rozważyli pożyczkę. Prosta procedura, minimum formalności czy dostęp w pełni online to część korzyści, jakich mogą oczekiwać wybierając tę formę finansowania.
1. Prosta procedura
2. Finansowanie w 100 proc. online
Szybka procedura jest bardzo istotna zwłaszcza dla lekarzy, którzy przez cały tydzień poświęcają swój cenny czas na leczenie pacjentów. Dlatego maksymalnie skróciliśmy i uprościliśmy proces, udostępniając pożyczkę w formie online. Dzięki temu lekarz może uzyskać finansowanie na niezbędny sprzęt bez wychodzenia z domu lub gabinetu, nawet w 15 minut
– mówi Tomasz Szyszka, Kierownik Działu Sprzedaży Vendor Healthcare w Siemens Financial Services w Polsce.
3. Pożyczka ułatwia pozyskanie najnowocześniejszego sprzętu
Pożyczka to jedna z najbardziej elastycznych form finansowania zewnętrznego. Pozwala na sfinansowanie całej inwestycji, włącznie z 8-procentowym podatkiem VAT, nawet bez wkładu własnego. W SimplyLoan można uzyskać pożyczkę medyczną na sprzęt, urządzenia, materiały oraz części eksploatacyjne, a także oprogramowanie. Co ważne, okres finansowania może trwać nawet do 84 miesięcy. Elastyczne są także kwoty pozyskania kapitału, od 1 tys. do 500 tys. zł
– mówi Tomasz Szyszka z Siemens Financial Services w Polsce.
4. Partnerzy z unikatowym know-how
***
Siemens Financial Services (SFS) - spółka z grupy Siemens - zapewnia rozwiązania finansowe dla przedsiębiorstw. Dzięki wyjątkowemu połączeniu wiedzy finansowej, zarządzania ryzykiem i wiedzy branżowej, SFS tworzy innowacyjne rozwiązania finansowe dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw. Dzięki temu, SFS wspiera rozwój, buduje wartość, zwiększa konkurencyjność i pomaga klientom uzyskać dostęp do nowych technologii. Spółka wspiera inwestycje poprzez leasing, pożyczki korporacyjne, inwestycje kapitałowe oraz finansowanie projektów i strukturyzowane. Portfolio SFS uzupełniają rozwiązania w zakresie finansowania handlu i wierzytelności. Dzięki międzynarodowej sieci SFS jest dobrze dostosowana do wymagań prawnych w poszczególnych krajach i jest w stanie zapewniać rozwiązania finansowe na całym świecie. W grupie Siemens, SFS jest ekspertem w zakresie ryzyka finansowego. Siemens Financial Services ma swoją globalną siedzibę w Monachium w Niemczech i zatrudnia prawie 3000 pracowników na całym świecie. www.siemens.com/finance.
Siemens AG to lider technologiczny będący globalnym symbolem doskonałości technologicznej, innowacyjności, jakości i niezawodności od ponad 170 lat. Firma obecna na całym świecie skupia się na inteligentnej infrastrukturze dla budynków, dystrybucji energii, automatyzacji i cyfryzacji w procesie produkcyjnym. Siemens jednoczy cyfrową i fizyczną rzeczywistość, aby przynosić korzyści klientom i społeczeństwu. Poprzez Siemens Mobility - wiodącego dostawcę inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności dla transportu kolejowego i drogowego, Siemens kształtuje światowy rynek usług pasażerskich i towarowych. Będąc większościowym udziałowcem notowanej na giełdzie spółki Siemens Healthineers, firma jest także wiodącym dostawcą technologii medycznych i cyfrowych usług zdrowotnych. Ponadto Siemens posiada mniejszościowe udziały w spółce Siemens Energy, notowanej na giełdzie od 28 września 2020 roku, będącej globalnym liderem wytwarzania i przesyłu energii elektrycznej. W roku finansowym 2020 (zakończonym 30 września 2020 roku) grupa Siemens wypracowała 57,1 miliardów euro przychodów i zysk netto na poziomie 4,2 miliarda euro. Na koniec września 2020 roku grupa zatrudniała globalnie 293 tys. pracowników. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.siemens.com.