Popularne produkcje fantasy gromadzą przed ekranami miliony widzów na całym świecie. Wielu z nich docenia nie tylko grę aktorską czy dopracowany scenariusz, ale podziwia lokalizacje, w których rozgrywają się fantastyczne fabuły. Fani mogą także podążyć śladami ulubionych postaci i wątków oraz na własnej skórze poczuć klimat niezwykłych miejsc znanych z ekranizacji. Diners Club Polska, wydawca karta płatniczych dla podróżników przedstawia miejsca, które posłużyły jako plany filmowe dla najpopularniejszych produkcji.
„Wiedźmin” - Węgry, Hiszpania, Polska
Jednym z krajów, gdzie odbywały się zdjęcia do serialu były Węgry. Akcja miała miejsce m.in. w zamku Vajdahunyad w Budapeszcie, w jaskini Selima nieopodal miasta Tatabánya oraz w położonym nad jeziorem Öreg zamku Tata.
Część zdjęć do tej produkcji powstała na Wyspach Kanaryjskich: Gran Canarii, La Gomerze i La Palmie. Ekipa filmowa pracowała także w parku archeologicznym La Zarza, na Roque de los Muchachos, w sosnowych lasach El Paso oraz w La Cumbertita.
„Wiedźmin” zagościł również w Polsce. Za tło bitwy o Wzgórze Sodden posłużyły ruiny Zamku Ogrodzieniec, w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
„Władca Pierścieni” - Nowa Zelandia
„Gra o tron” - Chorwacja, Szkocja
Ważnym miejscem z serialu jest Dubrownik, urocze miasto na południu kraju, które stało się serialową Królewską Przystanią. To tutaj znajduje się m.in. Dom Nieśmiertelnego, w którym Khaleesi chodzi dookoła szukając głównego wejścia. W Dubrowniku można wspiąć się 175 kamiennymi schodami, aby zobaczyć miejsce, gdzie odbywał się turniej na cześć króla Joffreya.
Sceneria „Gry o tron” to także chłodne, szkockie tereny. Znacząca część serialowych ujęć powstała w zamku Doune, który znajduje się niedaleko Glasgow. Kompleks z XIV w. przekształcił się w Winterfell, siedzibę serialowych Starków.
Dzięki takim produkcjom jak „Wiedźmin” czy „Gra o tron” ich fani mogą odkrywać prawdziwe miejsca, często z fascynującą historią. Produkcje fantasy, dzięki portalom streamingowym są w ostatnich latach bardzo popularne, co może zachęcać widzów do podróży śladami bohaterów. Każdy wyjazd wiąże się z dużą dawką pozytywnych emocji, ale należy pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza w dobie pandemii. Takie ubezpieczenie może być dostępne np. w pakiecie karty płatniczej
mówi Anna Stankiewicz z Diners Club Polska
„Diuna” - Jordania, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Norwegia
Światy Atreides, Caladan były już filmowane w Norwegii. Wielka skała przy klifie Kinn Island jest znana jako Kinnaklova. Na plaży, gdzie Paul ogląda swój ostatni zachód słońca przed odjazdem do Arrakis były kręcone w Myresanden.
Ekipa filmowa odwiedziła też Bliski Wchód. Wiele scen było kręconych w dolinie Wadi Rum, w Jordanii, natomiast sceny z burzami piaskowymi przygotowano na pustyni Liwa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Podróżowanie przynosi korzyści
Informacja o Diners Club Polska
Diners Club Polska jest jedynym niebankowym podmiotem w Polsce, który wydaje karty kredytowe z okresem bezodsetkowym do 59 dni i oprocentowaniem kredytu w wysokości od 8,4 proc. Wybrane karty wydawcy można połączyć z największym europejskim programem lojalnościowym - Miles and More. Oferta kart Diners Club jest kierowana do dużych oraz małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicieli wolnych zawodów, podróżników, oraz wszystkich, którzy cenią wygodę i bezpieczeństwo. Karty są akceptowane na świecie w 40 mln punktów handlowo-usługowych oraz w 1,3 mln bankomatów, w ponad 200 państwach i terytoriach zależnych. Spółka jest licencjobiorcą Diners Club International, najstarszego wydawcy kart płatniczych oraz jednej z największych i najbardziej znanych niebankowych instytucji finansowych na świecie, należącej do Discover Financial Services.
Więcej informacji na stronie: www.dinersclub.pl