BLIK SK, dawniej VIAMO, rozszerzył współpracę z jednym z największych banków na Słowacji – Tatra banka. Już wkrótce użytkownicy aplikacji mobilnej Tatra banka VIAMO będą mogli realizować zakupy online jeszcze szybciej, wygodniej i bezpieczniej dzięki nowej usłudze. Metoda płatności BLIK zostanie udostępniona klientom słowackiego banku w nadchodzących tygodniach.
BLIK dał się poznać w Polsce jako metoda płatności, która pozwala na bezpieczne transakcje w e-commerce, dzięki dostępności w ramach aplikacji mobilnych banków. Płatności BLIK są proste i szybkie dla każdego użytkownika. Wkrótce za sprawą rozszerzenia współpracy pomiędzy Tatra banka a BLIK SK, użytkownicy aplikacji Tatra banka VIAMO zyskają dostęp do tej nowoczesnej metody płatności w słowackich sklepach internetowych.
– Od wielu lat aplikacja Tatra banka VIAMO zapewnia klientom prostą i praktyczną możliwość wysyłania płatności do osób, firm i różnych organizacji. Nową funkcję płatności BLIK postrzegam jako pożądane rozszerzenie metod płatności. To przełomowe rozwiązanie, dzięki któremu nasi klienci mogą płacić za zakupy online jeszcze łatwiej niż dotychczas. Oczywiście przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa – mówi Lukáš Mochňák, dyrektor departamentu aplikacji mobilnych w Tatra banka.
Rozwój BLIKA na Słowacji
Warto przypomnieć, że w maju 2023 roku, Polski Standard Płatności (PSP), operator systemu BLIK w Polsce sfinalizował strategiczny zakup słowackiej firmy VIAMO, która została przekształcona w BLIK SK. Dzięki temu, oferta spółki została wzbogacona o nowoczesne rozwiązanie płatnicze BLIK.
– Współpraca z Tatra banka to istotny etap do dalszych działań na rynku słowackim i szerzej w Europie. Oferta BLIKA, wprowadzana na Słowacji, jest rozwiązaniem skalowalnym w całej strefie euro. Obecnie trwają prace wdrożeniowe z innymi uczestnikami rynku, aby wspólnie osiągać nasze ambitne cele – podkreśla Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.
BLIK od lat cieszy się bardzo dużą popularnością wśród klientów polskich banków. Potwierdzają to imponujące dane transakcyjne. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku, za jego pomocą zrealizowano w Polsce ponad pół miliarda transakcji, z czego co druga odbywała się w kanale e-commerce. Na koniec marca br. z rozwiązania aktywnie korzystało ponad 16 mln użytkowników.