51 proc. uczniów będzie w tym roku korzystać z dodatkowych, płatnych zajęć pozalekcyjnych – wynika z badania przeprowadzonego dla platformy edukacyjnej Tandu.pl przez IBRIS. Rodzice deklarują, że głównym powodem tego, że ich dzieci będą uczyć się również poza szkołą, jest wsparcie rozwoju dziecka w zakresie nowych umiejętności i zainteresowań, których nie ma w programie szkolnym. Zdaniem prawie jednej czwartej respondentów zajęcia pozaszkolne pozwalają nadrobić zaległości w nauce.
Wyniki badania potwierdzają to, co wielokrotnie podkreślaliśmy w naszych analizach. Rodzice chcą pomagać dzieciom w rozwijaniu nowych umiejętności, na co bardzo często nie ma szans w szkole. Prawie 40 proc. tego typu deklaracji pokazuje, że rodzice chcą wspierać swoje dzieci w zdobywaniu ważnych i potrzebnych kompetencji, które pozwolą im lepiej odnaleźć się w rzeczywistości, która nadchodzi
- mówi Jan Rudziński, pomysłodawca i założyciel Tandu.
Wielu rodziców rozumie, że warto wspierać dziecko w pozyskiwaniu wiedzy i umiejętności, do których oni sami nie mieli dostępu w szkole, bo to daje zupełnie nowe szanse. Szczególnie cieszy duży odsetek deklaracji w tym zakresie wśród rodziców mieszkających na wsi. Dziś dzięki technologii oraz możliwości uczestniczenia w zajęciach online miejsce zamieszkania przestaje stanowić barierę w rozwoju. To dla wielu dzieci ogromna szansa, z której wielokrotnie nie mogli skorzystać ich rodzice
– podsumowuje Jan Rudziński z Tandu.
Badanie na zlecenie platformy edukacyjnej Tandu zrealizowane zostało przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych na przełomie sierpnia i września 2022. W badaniu uczestniczyła reprezentatywna dla populacji Polski próba rodziców dzieci w wieku szkolnym. Zostało one zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Próba N=295.
Tandu wywodzi się z The Heart, fabryki startupów. Jednym z inwestorów jest Polska Fundacja Przedsiębiorczości, od której spółka pozyskała finansowanie w fazie pre-seed. Umożliwiło to zbudowanie produktu oraz stworzenie mechanizmów operacyjnych i biznesowych niezbędnych do jego sprawnego funkcjonowania. Prezesem i założycielem jest Jan Rudziński – manager doświadczony w obszarze rozwoju innowacji B2C. Doświadczenie zdobywał m.in. w Deloitte Strategy czy Grupie Carlsberg Polska. W The Heart odpowiada za doradztwo strategiczne i budowę spółek.