W dynamicznie rozwijającej się branży usług fizjoterapeutycznych, właściciele gabinetów stoją przed szeregiem biznesowych wyzwań. Większość fizjoterapeutów ocenia, że ich największe zawodowe wyzwania w nadchodzących miesiącach będą dotyczyć rozwoju działalności: począwszy od zwiększania kompetencji (17 proc.), przez wyposażenie gabinetów w nowe sprzęty (16 proc.), aż po poszerzenie zakresu działalności (15 proc.) i zwiększenie liczby przyjmowanych pacjentów (13 proc.) – wynika z badania Siemens Financial Services w Polsce.
Fizjoterapeuci rozwijają gabinety i poszerzają ofertę
- W obliczu rosnącego zapotrzebowania na usługi fizjoterapeutyczne, inwestycje w rozwój gabinetów wydają się nieuniknione. Nowoczesny sprzęt, rozszerzona oferta i wyższe kompetencje przekładają się na lepszą jakość usług, większą efektywność i w konsekwencji - na wzrost liczby zadowolonych pacjentów. Ułatwieniem w podejmowaniu nowych inwestycji, a także odpowiedzią na obawy o zachowanie płynności finansowej, może być finansowanie zewnętrzne
– podkreśla Tomasz Szyszka z Siemens Financial Services w Polsce.
Inwestycje z elastycznym finansowaniem
- Rozłożona w czasie inwestycja, która nie jest jednorazowym kosztem, jest dobrym rozwiązaniem z wielu powodów. Korzyściami, jakie z tego płyną, jest m.in. łatwiejsze zarządzanie płynnością finansową – bo nie trzeba zamrażać dużej kwoty oszczędności na starcie, czy możliwość równoległego prowadzenia kilku różnych inwestycji. Fizjoterapeuci korzystając z finansowania zewnętrznego mogą sobie także pozwolić np. na nowocześniejszy sprzęt, który przy zakupie ze środków własnych byłby zbyt dużym obciążeniem
– podsumowuje Tomasz Szyszka.
Nota metodologiczna: Badanie z przedstawicielami 100 gabinetów fizjoterapeutycznych (jednoosobowych działalności i spółek handlowych) zrealizował Instytut Badań i Rozwiązań B2B Keralla Research w czerwcu 2024 r. Uczestnikami badania byli wykwalifikowani fizjoterapeuci i menedżerowie zarządzający gabinetami z całej Polski, Wykorzystano metodę ilościową, technikę standaryzowanych wywiadów telefonicznych (CATI).
Siemens Financial Services (SFS) - spółka z grupy Siemens - zapewnia rozwiązania finansowe dla przedsiębiorstw. Dzięki wyjątkowemu połączeniu wiedzy finansowej, zarządzania ryzykiem i wiedzy branżowej, SFS tworzy innowacyjne rozwiązania finansowe dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw. Dzięki temu, SFS wspiera rozwój, buduje wartość, zwiększa konkurencyjność i pomaga klientom uzyskać dostęp do nowych technologii. Spółka wspiera inwestycje poprzez leasing, pożyczki korporacyjne, inwestycje kapitałowe oraz finansowanie projektów i strukturyzowane. Portfolio SFS uzupełniają rozwiązania w zakresie finansowania handlu i wierzytelności. Dzięki międzynarodowej sieci SFS jest dobrze dostosowana do wymagań prawnych w poszczególnych krajach i jest w stanie zapewniać rozwiązania finansowe na całym świecie. W grupie Siemens, SFS jest ekspertem w zakresie ryzyka finansowego. Siemens Financial Services ma swoją globalną siedzibę w Monachium w Niemczech i zatrudnia prawie 3000 pracowników na całym świecie. www.siemens.com/finance.
Siemens AG – globalna firma technologiczna obecna na polskim rynku od 1991 roku. Lider wdrażania innowacyjnych technologii i partner polskiej gospodarki na drodze do poprawy jej konkurencyjności, odporności i bezpieczeństwa. Promotor odpowiedzialnej transformacji cyfrowej w przemyśle i infrastrukturze. W ramach przyjętej strategii zrównoważonego rozwoju Siemens upowszechnia rozwiązania redukujące wpływ człowieka na środowisko. W Polsce obejmuje 5 wyspecjalizowanych spółek oferujących kompleksowe usługi z zakresu automatyki i cyfryzacji w przemyśle i infrastrukturze, oprogramowania dla przemysłu, dystrybucji i rozdziału energii elektrycznej, transportu i e-mobilności, ochrony zdrowia oraz finansowania inwestycji: Siemens Sp. z o.o., Siemens Mobility Sp. z o.o., Siemens Financial Services Sp. z o. o., Siemens Industry Software Sp. z o.o. (wraz z Mentor Graphics Sp. z o. o.) oraz Siemens Healthcare Sp. z o. o.